INTEGRÁCIA

V dňoch 13.9. - 19.9.2017 sme s Projektom Integrácia podnikli zájazd za Marekom Hamšíkom do Neapola. Po úspešných „výpravách“ za Mariánom Hossom do Chicaga v roku 2016 a Jurajom Kuckom do Milána sme sa tentokrát rozhodli s deťmi navštíviť najlepšieho slovenského futbalistu súčasnosti - Mareka Hamšíka priamo v jeho pôsobisku. Na toto dobrodružstvo nás bezpečne prepravil vládny špeciál, a let ním bol pre deti jedným z najlepších zážitkov. Po našom pristátí na letisku Ciampino nás v Taliansku srdečne privítal pán veľvyslanec SR pri Svätej stolici, Jeho Excelencia, Peter Sopko. Po tomto príjemnom stretnutí nás čakala exkluzívna prehliadka Vatikánu, jeho záhrad a bazilík. Druhý deň sme nevynechali prehliadku večného mesta Rím, po ktorej nás milo prijali na Veľvyslanectve SR v Ríme a tam sme sa stretli okrem iných aj s pánom veľvyslancom v Talianskej republike, Jeho Excelenciou, Jánom Šothom. Po príjemných rozhovoroch na veľvyslanectve sme sa presunuli do Neapola, kde sme boli ubytovaní v hoteli pri mori a naplno sme si vychutnali krásne počasie a more. Počas nášho pobytu v tomto meste nesmela chýbať prechádzka jeho centrom, počas ktorej sme oblečení v dresoch nášho skvelého futbalistu Mareka Hamšíka vyvolali obrovský rozruch. Ľudia si nás fotili snáď viac ako pamiatky Neapola. Všetci sa na nás usmievali a skandovali Marekove meno, cítili sme sa na chvíľu ako hviezdy...my doma si veľakrát ani neuvedomujeme ako veľmi si našich reprezentantov vážia v zahraničí :)
Malým bonusom pre deti bola aj futbalová beseda s asistentom trénera slovenskej futbalovej reprezentácie, pánom Štefanom Tarkovičom, ktorý sa k nášmu zájazdu pripojil.
Nedeľa patrila tradične futbalu a my sme si užili skvelý zápas Neapol - Benevento, v ktorom mal Neapol jasnú prevahu už od samého začiatku. Deti hlasno povzbudzovali a všetci fanúšikovia sa tešili s nami. Večer nás čakal nezabudnuteľný zážitok, na ktorý sa už všetci veľmi tešili, a to stretnutie s veľkou hviezdou a úžasným človekom, dobrým príkladom pre deti - Marekom Hamšíkom. Celá večera sa niesla v príjemnej atmosfére, Marek bol veselý, spontánny, s každým sa porozprával, odfotil, podpísal množstvo suvenírov. Napriek svojej vysokej popularite je to veľmi skromný a pokorný človek a stretnutie s ním rozžiarilo detské očká viac nech čokoľvek predtým. Po tomto životnom zážitku sme si vychutnávali posledné chvíle bláznením na pláži. V deň odletu si pre nás na vojenskom letisku Capodichino v Neapole pripravili prehliadku vrtuľníkov a hangárov, po ktorej sme nastúpili na palubu vládneho špeciálu a s úsmevom na tvári a krásnymi zážitkami sa vrátili domov na Slovensko.
Zájazdu sa zúčastnili deti celého Slovenska, ktoré bojujú proti svojmu ťažkému osudu, ale aj deti zdravé, ktoré si to za svoje dobré skutky zaslúžili.
Projekt Integrácia už 9 rokov spája a pomáha deťom. Našim cieľom je búrať bariéry, ukazovať cestu k vzájomnej tolerancii, empatii a rešpektu a v neposlednom rade pomáhať tým, ktorí to potrebujú.
Na to, aby sme mohli realizovať naše aktivity potrebujeme okolo seba množstvo skvelých ľudí, ktorí nám pomáhajú. Radi by sme sa im touto cestou poďakovali za ich podporu a pomoc, špeciálne poďakovanie patrí aj Ministerstvu vnútra SR za poskytnutie lietadla a bezpečnú prepravu našich detí na tento zájazd.

ĎAKUJEME!!!

 
  21.9.2017 | Pridal: stefan | Zájazd za Marekom... | zobrazené: 756 krát |  

(C) Vádium-IT s.r.o. 2011/2014 | spracované v redakčnom systéme TESMUR:CMS