Projekt Integrácia 2010

http://integracia.net/clanok/337/integracia_a_juraj_kucka_-_milano_2017.html

Integrácia a Juraj Kucka - Miláno 2017

Milí naši priatelia a priaznivci Integrácie! :-)
Ako všetci viete, máme za sebou krásnych pár dní v Miláne, na ktoré bude každý z nás ešte dlho spomínať!
Po našom príchode nás čakalo stretnutie so slovenským futbalovým reprezentantom a hráčom AC Milána - Jurajom Kuckom. Ten nás vo svojom pôsobisku srdečne privítal a spolu sme strávili niekoľko hodín pri dobrom talianskom jedle. Jurajova prítomnosť okamžite rozžiarila očí všetkých detí a vyvolala doslova ošiaľ nielen medzi účastníkmi nášho zájazdu, ale aj miestnymi ľuďmi. Na vlastné oči sme sa tak mali možnosť presvedčiť o jeho veľkej popularite. Napriek toľkému obdivu si Juraj stále zachováva pokoru, ktorá z neho vyžarovala po celý čas. Bol veľmi ochotný a priateľský, na jeho tvári mu nechýbal úsmev a s radosťou rozdal množstvo podpisov. Našej spoločnej večere sa zúčastnil aj honorárny konzul Luigi Cuzzolin, ktorému sa Projekt Integrácia veľmi páči a bol na nás hrdý za to ako sme sa správali a reprezentovali Slovensko. Počas našej návštevy v Miláne sme spoznali množstvo krásnych miest, medzi ktorými nesmel chýbať Milánsky dóm – jedna z najväčších gotických katedrál na svete, Galéria Viktora Emanuela – luxusná obchodná pasáž s presklenou strechou, kde majú svoje obchody módne domy ako Prada, Versace a iní, akvárium a ďalšie zaujímavé miesta.
Obrovským zážitkom bola návšteva štadióna San Siro a pravá futbalová atmosféra na zápase AC Miláno – AS Rím, ktorého sa zúčastnilo približne 60 000 divákov!
Na záver nášho výletu sme sa vybrali do najväčšieho zábavného parku v Taliansku – Gardaland, ktorý leží na brehu jazera Lago di Garda. Ponúka viac ako 70 atrakcií pre malých aj veľkých, pre milovníkov adrenalínu, ale aj kľudnejšie povahy ;) Všetky tieto atrakcie mali naše deti možnosť vyskúšať a potešiť sa. Veríme, že si z nášho zájazdu odniesli množstvo nezabudnuteľných zážitkov a že sa nám aj týmto spôsobom podarilo umocniť v nich pocit vzájomnej úcty, tolerancie, spolupatričnosti a ochoty pomôcť druhým.
Čerešničkou na záver bolo symbolické stretnutie s Marekom Hamšíkom, ktorý si po Mariánovi Hossovi a Jurajovi Kuckovi prebral pomyselnú štafetu a už v septembri sa na nás teší a privíta nás v Neapole!!!

 
12.5.2017 | Pridal: stefan | Zájazd za Jurajom Kuckom do Milána 2017 | čítané: 1405 krát