INTEGRÁCIA

Charitatívny koncert Integrácia 2013

Prvýkrát na charitatívnom koncerte INTEGRÁCIA 2013

Deväťtisíc detí z celého Slovenska sa zišlo na piatom ročníku úspešného charitatívneho koncertu Integrácia 2013, ktorý sa uskutočnil 15. októbra 2013 v priestoroch košickej Steel Arény. Kultúra národa, štátu sa hodnotí aj podľa toho, ako sa vie postarať o ľudí, ktorí potrebujú pomoc... – to bola hlavná myšlienka tejto akcie. Projekt Integrácia dokázal, že je jednou z foriem, ako v našej spoločnosti ukázať cestu k vzájomnej tolerancii a porozumeniu detí zo základných a špeciálnych škôl, intaktnej mládeže a detí s postihnutím.

Záujem o koncert Integrácia prevyšuje každý rok číslo 100 000. V tomto roku sa na ňom v polovici októbra zúčastnilo po prvýkrát 45 žiakov i učiteľov našej Strednej odbornej školy A. Warhola. Na tento jedinečný koncert sme boli pozvaní vďaka výhre v súťaži Recykluj a vyhraj, ktorú vyhlásila spoločnosť MILK-AGRO. Počas súťaže sme zbierali viečka SABI a tetrapaky z čerstvého mlieka SABI. Podarilo sa nám zhotoviť v kategórii E - Výtvor z výrobkov SABI (voľná tvorba) obraz Andyho Warhola a umiestnili sme sa na 1. mieste. Okrem finančnej odmeny pre školu sme dostali od organizátora tohto podujatia pozvanie do hľadiska. Popritom na každého žiaka čakalo pekné tričko s logom hlavného organizátora a nakoniec aj tvarohovo-smotanový krém INTEGRÁČIK.

Diváci v hľadisku mali možnosť počas troch hodín zažiť emotívny hudobno-tanečný program. Moderátorkou koncertu bola Katarína Brychtová. Spomedzi mnohých účinkujúcich našich študentov najviac zaujali hudobné skupiny IMT Smile, Heľenine Oči a speváci Ewa Farna, EGO, Majk Spirit, TINA, Sisa Sklovská či najlepšie tanečné skupiny. Rovnako ako v minulosti, aj tento rok si charitatívny koncert mohli záujemcovia pozrieť aj vo vysielaní RTVS.

Ak sa chceme dostať na budúci rok do hľadiska, mali by sme už začať zbierať hliníkové viečka z výrobkov SABI, tetrapaky z čerstvého mlieka SABI, prípadne sa zapojiť do súťaží, ktoré ponúka OZ Integrácia. Tešíme sa už teraz na ďalšiu INEGRÁCIU.

/M. Zozuľák/

 
  14.5.2014 | Pridal: Integracia | Napísali | zobrazené: 2483 krát |  

(C) Vádium-IT s.r.o. 2011/2014 | spracované v redakčnom systéme TESMUR:CMS