INTEGRÁCIA

Tisícky detí sa v Košiciach tešili z Farnej aj z raperov

Všetky deti sú rovnaké, choré i zdravé snívajú svoje sny a chcú sa tešiť zo života. To už po šiestykrát ukázali organizátori koncertu Integrácia.

KOŠICE. Projekt Integrácia začínal ako stretnutie pár stoviek nadšencov, no za šesť rokov sa z myšlienky pomáhať deťom, ktoré nemajú toľko možností, vykľula gigantická akcia.
Do Steel Arény v utorok opäť prišlo viac ako deväťtisíc detí z celého Slovenska, nechýbali ani tie hendikepované či bez rodičovskej lásky. V hľadisku sa zmenili na jednoliatu veselú masu, na ktorú akékoľvek problémy jednoducho nemali dosah.
„Chcelo prísť 150 000 detí, no kapacita opäť raz nepustila. Cieľ je jasný, aby si deti vážili jeden druhého, aby mali väčší rešpekt, empatiu, toleranciu, aby sme deťom s inakosťou dali možnosť ukázať svoj talent, “ vysvetlil riaditeľ projektu Slavomír Krafčák.
"Súčasťou boli aj viaceré charitatívne momenty. Pomohli sme 18-ročnému chlapcovi, ktorí stratil rodičov a potom aj súrodenca, čiže ostal sám. Dostal osobné auto s poistením zdarma na taký štart do života. Dve rodiny, ktoré sú na tom zle, dostali elektrinu a plyn zdarma na celý rok, " uviedol Krafčák.

Detské hviezdy
Okrem zvučných mien ako Ewa Farna, IMT Smile, Peter Bič Project či Sisa Sklovska obrovský potlesk žali aj talentovaní školáci, ktorí dokázali, že aj napriek hendikepu môžu tancovať, hrať na hudobných nástrojoch alebo fantasticky spievať.
Pre moderátorku podujatia Katku Brychtovú patrí Integrácia k príjemným povinnostiam: „Na Integrácii sa mi nesmierne páči, že je to projekt určený pre všetky deti bez rozdielu – z rôznych kútov Slovenska, či už sú hendikepované, alebo zdravé, deti, ktoré robia umenie, ktoré žijú v detských domovoch. To spojenie je doslova všeobjímajúce.“
Deti do varu dostali najmä známe raperské esá Bacil a Ragby i Ego so svojim megahitom Žijeme len raz.

Čítajte viac: http://kosice.korzar.sme.sk/c/6971191/tisicky-deti-sa-v-kosiciach-tesili-z-farnej-aj-z-raperov.html#ixzz2lrGIcIy2

 
  27.11.2013 | Pridal: Integracia | Napísali | zobrazené: 2764 krát |  

(C) Vádium-IT s.r.o. 2011/2014 | spracované v redakčnom systéme TESMUR:CMS