INTEGRÁCIA

KOŠICE: Charitatívny koncert spojil zdravé a hendikepované deti

Košice 15. októbra (TASR) – Deväťtisíc detí z celého Slovenska sa dnes zišlo na charitatívnom koncerte Integrácia 2013 v Košiciach. Hlavnou myšlienkou bola integrácia detí s ťažším štartom do života prostredníctvom umenia a prehliadky ich talentu. Pomoc od sponzorov zároveň získali tí, ktorí ju v živote najviac potrebujú.

Na piatom ročníku podujatia vystúpili známy hudobníci a kapely ako Mike Spirit, Ego, ITM Smile, či Peter Bič Project, ale aj nadané zdravé a zdravotne postihnuté deti. V programe zahrali napríklad spoločne slepý chlapec a rómsky chlapec na saxofóne a klavíri.
"Podujatie je o integrácii, empatii, tolerancii a úcte jedného k druhému. Súčasťou boli aj viaceré charitatívne momenty. Pomohli sme 18-ročnému chlapcovi, ktorí stratil rodičov a potom aj súrodenca, čiže ostal sám. Dostal osobné auto s poistením zdarma na taký štart do života. Dve rodiny, ktoré sú na tom zle, dostali elektrinu a plyn zdarma na celý rok, " uviedol pre TASR organizátor Slavomír Krafčák z občianskeho združenia Integrácia svieti pre všetky deti rovnako.
Na podujatie v priestoroch Steel Arény prišli deti zo základných a špeciálnych škôl, stredných škôl, či detských domovov. V hudobno-tanečnom emotívnom programe si mohli užiť atrakcie, predstavenia svojich hudobných idolov, ako aj detských rovesníkov. Deti so zdravotným alebo sociálnym hendikepom mohli zároveň získať silu do života k tomu, aby sa nevzdávali svojich cieľov a snažili sa napĺňať svoje sny.

 
  21.11.2013 | Pridal: Integracia | Napísali | zobrazené: 2573 krát |  

(C) Vádium-IT s.r.o. 2011/2014 | spracované v redakčnom systéme TESMUR:CMS