INTEGRÁCIA

Česko – Slovenská INTEGRÁCIA 2012 – Slnko svieti pre všetky deti rovnako

Tento ročník v Košiciach bol mimoriadny, pretože spojil nás všetkých – deti, mestá, samosprávne kraje a zároveň po prvýkrát spojil aj dve republiky.

Bola som šťastná aj ja, keď som videla na vlastné oči, ako razom padli všetky bariéry, ako sa takmer deväťtisíc detí teší , komunikuje spolu verbálne i neverbálne. Toto stretnutie bolo emočne veľmi silné, neopísateľné. Deti sa veľmi tešili, keď halu naplnili svojimi notoricky známymi skladbami svetová hviezda Alexandra Stan, legenda českej a slovenskej populárnej scény skupina Elán , EGO so svojou momentálne veľmi obľúbenou skladbou „Žijeme len raz“, úspešná interpretka s osobitým šarmom Katarína Knechtová, radosť rozdávajúca skupina Maxim Turbulenc, charizmatická kapela NO NAME, víťazka projektu Hlas Česko – Slovenska Ivana Bagová, superstáristka, deťmi zbožňovaná Dominika Mirgová, Laci Strike, skupina GRIMMY a ďalší. Koncertom nás všetkých sprevádzali moderátorské stálice Katarína Brychtová a Martin Dejdar.
Emočným vyvrcholením koncertu bolo, keď sa na pódiu objavil organizátor podujatia Mgr. S. Krafčák a odovzdali šek v hodnote 2 500 eur pre telesne postihnutého Matúška, ktorým mu prispeli na pobyt v Adela centre v Piešťanoch.
Detské oči žiarili šťastím, keď sa dívali na farebnú záplavu konfiet a balónov, ktoré padali a padali...
Veľmi obdivujem a vážim si ľudí, ktorí s takým nasadením a zanietením vedia rozdávať radosť a šťastie druhým.
V mene detí z folklórneho súboru Kapušančan ďakujem hlavnému organizátorovi Mgr. Slavomírovi Krafčákovi a starostovi obce Ing. Jozefovi Pribulovi, že sme sa mohli zúčastniť tohto koncertu, zažiť atmosféru nabitú pozitívnou energiou a silnými emóciami. Chcela by som ešte zaželať veľa tvorivých síl všetkým tým, ktorí sa svojou prácou podieľajú na projekte Integrácia, lebo jeho úroveň z roka na rok rastie. V závere mi dovoľte ešte jeden citát: „Kto koná dobro pre iných, zaslúži si ho sám“.

 
  22.10.2012 | Pridal: Integracia | Napísali | zobrazené: 3371 krát |  

(C) Vádium-IT s.r.o. 2011/2014 | spracované v redakčnom systéme TESMUR:CMS